someone says something
آرشیو
موضوع بندی
دوشنبه 15 اسفند 1384
هیجان اسکار هالیوود را فراگرفت

گزارشگرانی از رسانه های جهان روی فرش قرمز جمع شده اند
ستارگان پرده نقره ای به سالن تئاتر کداک هالیوود در لس آنجلس وارد شده اند تا در هفتاد و هشتمین دوره مراسم اعطای جوایز سینمایی اسکار شرکت کنند.

ریچل وایز بازیگر انگلیسی یکی از نامزدهای اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل از اولین ستارگانی بود که پای بر فرش قرمز مشهور این مراسم گذاشت.

وایز که برای بازی در فیلم باغبان وفادار نامزد جایزه اسکار است گفته است: به این "فیلم کوچک بریتانیایی افتخار می کنم".

کوه بروکبک، حکایت دوگاوچران همجسنگرا نامزد هشت جایزه اسکار است. با این حال برخی از شخصیت های مطلع صنعت سینمای آمریکا پیش بینی می کنند آنگ لی کارگردان این فیلم ممکن است با مانعی چون فیلم تصادف با موضوع نژادپرستی اش روبرو شود.

نامزدهای اصلی اسکار
کوه بروکبک: 8 رشته
تصادف: 6
شب بخیر و موفق باشی: 6
خاطرات یک گیشا: 6
کاپوتی: 5
مونیخ: 5
دست از پا خطا نمی کنم: 5
غرور و تعصب: 4
باغبان وفادار: 4
کینگ کنگ: 4

استیون اسپیلبرگ امسال با فیلم مونیخ راوی ماجرای گروگانگیری یازده ورزشکار اسرائیلی در بازیهای المپیک ۱۹۷۲ مونیخ یکی دیگر از بخت های جوایز اصلی اسکار است.

کاپوتی که یکی از این رقیبان است نخستین فیلم بلند کارگردان خود بنت میلر است و به داستان زندگی ترومن کاپوتی نویسنده آمریکایی می پردازد.

جورج کلونی نیز در شب بخیر و موفق باشی داستان ادوارد مارو، خبرنگار آمریکایی را روایت می کند که در سالهای دهه پنجاه میلادی به افشاگری علیه سیاست های سرکوبگرانه ضد کمونیستی سناتور مک کارتی پرداخت.

امسال فیلم های با بودجه کم بر اسکار چیره شده اند و توانسته اند از سد فیلم های پر خرج هالیوودی بگذرند.

عبور ستارگان سینما از روی فرش قرمز یکی از بخش های جانبی اما مهم این مراسم است. گروه های فیلمبرداری، خبرنگاران، هلیکوپترها و هواداران ستارگان، فضایی سرشار از هیجان را بوجود می آورند.

عبور از فرش قرمز همچنین محلی است برای خودنمایی لباس و جواهرآلات طراحان و سازندگان مشهور دنیای مد که برای یک شب به ستارگان سینما عاریت داده می شود.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد میهمانان : 289386


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
Get this widget | Track details | eSnips Social DNA