someone says something
آرشیو
موضوع بندی
شنبه 2 دی 1385
رژیم غذایی موفق !

اگر تا کنون در هر رژیم غذایی ناموفق بوده‌اید ، اکنون می‌توانید موفق باشید

 

ترجمه : someone

 

از زمانیکه شروع به نوشتن کتابم با عنوان " راه حل نهایی تنظیم وزن " کرده‌ام و در مورد افراد فوق سنگین تحقیق می‌کنم، چیزهای زیادی در مورد اینکه چگونه می‌توان وزن را کم کرد و آن را حفظ کرد ، یاد گرفته‌ام.

شما احتیاجی ندارید که من به شما بگویم هیچ قرص جادویی برای حفظ تناسب اندام وجود ندارد و یا اینکه شعار‌هایی مثل " 30 پوند در 30 روز، بدون کار بدنی " تنها یک آرزوی دست نیافتنی است .مردم هنگامیکه اینها را می‌شنوند، واقعیت را می‌دانند ، اما گاهی مقاومت در برابر وعده‌های پوچ چند میلیارد دلاری صنایع رژیمی سخت است . واقعیت این است که کم کردن وزن و حفظ آن کار آسانی نیست ، اما کاملا شدنی است .

شما چه 25 پوند اضافه وزن داشته باشید یا 400 پوند ، در مدت کمی می‌توانید روش زندگی ، احساس و نگاه خود را تغییر دهید . اهداف شما قابل دسترس هستند اگر شما از مسیر صحیح به سمت آنها گام بردارید . در طول یک سال که صرف تحقیق در این زمینه کرده‌ام ، مطالب زیادی کسب کرده‌ام.

ابتدا ، بخش موانع موجود را مطالعه کنید . حقایقی در مورد اینکه عادات غذایی ما چه مفهومی دارند. سپس ، اگر آماده تغییر شیوه زندگی خود هستید ، بهترین روش‌ها را که در مورد افراد بسیاری پاسخگو بوده است بررسی کنید 

 

موانع موجود

 

بدانید چرا می‌خورید.

 

حقیقت این است که غذا یک مکانیزم غالب در بسیاری از افراد است. احتمالا ، شما در مواقع احساسی از غذا استفاده کرده‌اید – برای تسکین درد تنهایی ، نگرانی یا افسردگی – یا در هنگام برگزاری جشن.

غذا ، سلاح قدرتمندی است زیرا به انسان‌ها احساس آرامش می‌بخشد و اگر شما آنرا حذف کنید و نتوانید چیزی را جایگزین آن کنید ،کمبودی احساس می‌کنید . معمولا مردم به چیزی که خوب می‌دانند تمایل دارند، استفاده از غذا به دلایل نامناسب یا با روش‌های نامناسب از آن جمله است  هنگامیکه شما از درمان احساس خود به وسیله غذا دست می‌کشید -که یک الزام برای سالم ماندن است – باید به دنبال راه‌های دیگری برای غلبه بر احساسات خود باشید. به جای اینکه در یک شب تنها و اضطراب‌آور به بستنی خوردن روی آورید ، به حل مشکلات روحی و روانی خود فکر کنید و تمرین بدنی ، استراحت و تفکر را جایگزین تامین سریع کالری بدن خود کنید.

 

غلبه بر اعتیاد

غلبه بر عادت طولانی مدت غذا خوردن احساسی ، یک چالش بزرگ است . شما لزوما نباید با خطر یک سکته قلبی یا هر حادثه تهدید کننده دیگر روبرو شوید تا مجبور به تغییر رفتار خود شوید . اگر هنوز زنگ بیدار باش برای شما به صدا در نیامده است ، من آنرا به شما می‌گویم . وقت آن حالا است و خیلی هم دیر نشده است . از منطقه راحتی خود خارج شوید و کاری متفاوت انجام دهید . وقتی شما کاری انجام می‌دهید ، آینده‌ای متفاوت برای خود پیش بینی می‌کنید . برای بسیاری از مردم ، غذا خوردن یک عادت است . عادت‌ها معالجه نمی‌شوند ، تنها در مواقعی کنترل می‌شوند. روزها به هفته‌ها و هفته‌ها به ماه‌ها تبدیل می‌شوند و قبل از اینکه متوجه شوید، زندگی تازه و تصویری جدید از خود خواهید داشت . پنجاه سال با یک روش زندگی کردن ، باعث غیر ممکن شدن شروع یک زندگی متفاوت  نمی‌شود .

اگر تا کنون در هر رژیم غذایی شکست خورده‌اید ، هم اکنون می‌توانید موفق باشید. 

 

حقایق شخصی شما

 

هر کس حقایق شخصی دارد – هنگامیکه کسی او را نمی‌بیند یا نمی‌شنود، در مورد خودش چه فکر می‌کند . اگر شما بارها و بارها در کاهش وزن خود ناموفق بوده‌اید ، حقیقت شخصی شما می‌گوید: " من شایسته چیزی به جز چاق بودن و ناسالم بودن نیستم . " یکی از بزرگترین چالش‌های من این بوده است که مردم را متقاعد کنم که می‌توانند زندگی خود را کنترل کنند و اینکه آنها شایسته سلامت و شادابی هستند. عامل بزرگی که معمولا باعث توقف می‌شود این است که آنها فکر می‌کنند به کمی اراده بیشتر نیاز دارند. احتیاجی به سایش دندانها به روی هم ،تمرکز و قدرت فوق‌العاده برای گذراندن روز خود ندارید . اراده بوسیله احساس تقویت می‌شود و بطور عجیبی ناپایدار است .  انگیزه هر شخص زیاد و کم می‌شود. قاعدتا ، شما می‌توانید به این عوامل تکیه کنید هنگامیکه انگیزه‌ای برای انجام کار، شما را تحریک می‌کند. شما بایستی زندگی خود و دنیای خود را طوری تنظیم کنید که به سوی پیشرفت گام بردارید و به هدف خود نزدیکتر شوید ، حتی اگر احساس خوبی در مورد آن ندارید. هنگامیکه اراده‌ای برای انجام کار ندارید ، بایستی از احساسات ، منطق ، محیط ، رفتار ، برنامه ریزی غذایی ، تمرینات بدنی و حمایت اجتماعی سود ببرید تا در مسیر صحیح قرار بگیرید.

 

بهترین تمرینات

 

روش‌های مختلف در مورد افراد مختلف کارایی دارد. اما تمرینات خاصی در مورد تقریبا تمامی افراد برای کاهش وزن کاربرد دارد. این مراحل بدین دلیل کارایی دارند که به روش زندگی و برنامه‌ریزی افراد بستگی دارند و نه به قدرت اراده غیر قابل اعتماد.

 

محیط خود را پاکیزه کنید

اگر شما هنگامیکه به خانه می‌روید  ، هر چیزی را که مخالف برنامه ریزی شما است از بین ببرید  - مثل غذاهای تحریک کننده ، غذاهای کنسرو شده ، غذاهای آماده با شکر و چربی بالا – کمتر در معرض خوردن آنها قرار خواهید گرفت .احتمالا شما در ساعت 11 شب یک تکه کلوچه خواهید خورد ، اگر مقداری از آن در آشپزخانه شما موجود  باشد و شما مجبور نباشید لباس بپوشید  برای خرید از خانه بیرون بروید . این یک کنترل ساده محیطی است که باعث تغییرات عمده‌ای نیز می‌شود. همچنین می‌توانید ذهن خود را آماده کنید برای پذیرش این واقعیت که هنوز برای شروع دیر نشده است . این کار را می ‌توانید با تغییر اثاثیه منزل اصلاح موها یا بیدار شدن در یک ساعت متفاوت انجام دهید اگر چه شاید به نظر برسد که این کارها هیچ ربطی به تنظیم وزن ندارد اما به شما کمک می‌کند که احساس خود را تغییر دهید و به خود بقبولانید که روز تازه‌ای را شروع کرده‌اید.

 

حرکت کنید تا وزن کم کنید

تحرک بدنی حیاتی است بدون بیدار کردن بدن و متابولیسم درونی، شما قادر نخواهید بود وزنتان را کم کنید و آن را حفظ کنید . اگر شما با برنامه‌ای منظم از خواب بیدار شوید و انرژی مصرفی خود را افزایش دهید ، به طور قابل توجه‌ای کارایی بدنی خود را بهبود بخشیده‌اید

 

زمان بندی بسیار مهم است

 

کسانی که در طول برنامه کاهش وزن دچار لغزش می‌شوند، در بازه  زمانی و مکانی محدودی عمل می‌کنند . روز خود را بررسی کنید و تعیین کنید که چه زمانی مخرب‌ترین تصمیمات را در مورد غذا خوردن می‌گیرید، برنامه ریزی کنید که در آن زمان خاص کار دیگری انجام دهید، چیزی متفاوت با غذا خوردن . اگر هنگامیکه از کار باز می‌گردید، عادت دارید که در آشپزخانه چیزی بخورید ، از درب دیگری وارد شوید ، دوش بگیرید و حتی بهتر ، کمی تمرین بدنی کنید.

 

ترکیبی از غذا‌ها بخورید

 

مشکلات متعددی در طول یک رژیم غذایی وجود دارند، اما مطمئنا یکی از آنها تمایل مردم به مقاومت در برابر رژیم‌هایی است که خیلی محدود کننده هستند. لزومی ندارد که شما از بستنی خوردن دست بکشید ، یا کربوهیدرات‌ها را کنار بگذارید و یا تعداد کالری‌ها را شمارش کنید در عوض غذاهای متنوع بخورید - میوه‌ها و سبزیجات، پروتئین‌های بدون چربی ، چربی‌های مفید و البته مقداری نشاسته - در مقدارهای متناسب. به نظر می‌رسد که انعطاف پذیری داشتن یک برنامه و رعایت و میانه روی در زندگی شما موثر باشد .

 

به تنهایی عمل نکنید

 

اگر می‌خواهید وزن کم کنید و متناسب باقی بمانید به افرادی احتیاج دارید که شما را حمایت کند . با دوستان خود در مورد تغییراتی که در شما در حال وقوع است صحبت کنید اینکه احتیاجات شما چیست و افراد خانواده و دوستان شما چگونه می‌توانند به شما کمک کنند . از کسانی که شما را دست کم می‌گیرند دوری کنید . سعی کنید دوستان جدیدی پیدا کنید . افرادی که تفکر یکسانی با شما دارند و شما را به خوردن تشویق نمی‌کنند البته مواقعی نیز وجود خواهد داشت که شما انتخاب اشتباهی انجام می‌دهید اما باید راه خود را به سوی موفقیت پیدا کنید هنگامیکه این حرکت را آغاز کردم ، می‌دانستم که کار سختی را بر عهده گرفته‌ام،  اما نتایج آن را می‌دیدم . ملیون‌ها نفر دست از رژیم ‌های گمراه کننده برداشته‌اند ، می‌دانند که چه می‌خوردند و چرا می ‌خوردند و در حال تغییر شیوه زندگی خود هستند . امیدوارم که شما نیز جزء آنها باشید - همین حالا شروع کنید  .

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد میهمانان : 289386


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
Get this widget | Track details | eSnips Social DNA