someone says something
آرشیو
موضوع بندی
دوشنبه 22 خرداد 1385
گفتگو با داریا، خواننده هیپ هاپ در ایران
گفتگو با داریا، خواننده هیپ هاپ
 
 
 
مدتی هست که نهضت خفته و در حال بیدار شدن موسیقی زیر زمینی را در ایران دنبال کردیم. این هفته با یک یک جوان هیپ هاپ دیگه آشنا میشیم. داریا ، ۲۰ سالشه و چند ساله که در داخل ایران فعالیت میکنه.


از کی هیپ هاپی شدی؟

۱۳ سالم بود که با کارهای رپ آمریکایی آشنا شدم و ازشون خوشم اومد. اول فقط به این کارها گوش می دادم تا اینکه فهمیدم توی ایران یک سری فعالیت موسیقی در همین زمینه انجام میشه. به همین خاطر سعی کردم در همین زمینه اطلاعات جمع کنم که برای خوندن چه کارهایی باید انجام داد و الان تقریباً دو سالی هم هست که می خونم.

الان وضعیت رپ خون ها از نظر سنی و چیزهایی که برای خوندن انتخاب می کنن چیه؟

من زیاد توی جمع این بچه ها نبودم. اما فکر می کنم مردم ما رپ رو بد می دونن! حتی لباس های بگی ( Baggy ) و تی شرت های گشاد توی تهران یک جور انگشت نما شده! البته نمی دونم ریشه اون از کجاست. تنها یک رده سنی خاصی هست که از این سبک خوششون میاد. چون موسیقی رپ رو به آسونی میشه اجرا کرد، هر کسی جدیداً از راه میرسه شروع میکنه به رپ خوندن و فکر این رو نمی کنه که رپ رو از پایه یاد بگیره و از روی اصول کار کنه.

از کارهات بپرسم. از آهنگ "خودخواه" برامون بگو که جریانش چیه.

من اکثر کارهایی که مینویسم از مسائل شخصی خودمه. این آهنگ هم داستان یک شخص بخصوصیه که قرار شده اسمی ازش نبرم. من با دوستم رضا پیشرو که خواننده رپ هست نشستیم و تصمیم گرفتیم که این موضوع رو انتخاب کنیم و هر کسی از طرف خودش بخونه. هر کسی هم نسبت به حسی که به طرف داشت، یک جور این شعر رو گفت. من هم زدم به سیم آخر و این شعر رو گفتم که کار بسیار پسر پسندی هم شده چون خیلی ها همین مشکلاتی که من توی این آهنگ میگم رو دارن!

جریان آهنگ Bonnie and Clyde چیه؟

Bonnie and Clyde دو تا آدم جنایتکار و خشن هستن. من در این آهنگ به این موضوع اشاره کردم که چطور دو نفر که حتی از هم دور هستن همدیگه رو دوست دارن. این آهنگ از روی داستان زندگی خودم نیست و فقط در حد یک موضوعه. در طول آهنگ ما هر دو از هم یاد می کنیم و در آخر با حسی که داریم به همدیگه دلداری میدیم. من این کار رو با مانا که اولین کارش بود خوندم.


از آهنگ "منو بین" هم تعریف کن.

این آهنگ رو با دو تا از دوستان خوبم عماد و بهمن اجرا کردم. من با عماد چند وقتی رفت و آمد داشتم. در ابتدای کار من، عماد خیلی اصرار داشت که یک کار به من بده و من هم بدم نمیومد که باهاش کاری رو انجام بدم. در اینجا بود که عماد، دوستش بهمن رو هم به من معرفی کرد که سبکش R 'n' B بود. در نهایت ما سه نفری با هم این کار رو انجام دادیم. البته متاسفم به دلیل مشکلاتی که داشتم از ریتم و آهنگ یک خواننده دیگه توی این کار استفاده شده.

الان چکار می کنی و آیا آلبومی در دست تهیه داری؟

الان دارم به کارهای آلبوم جدیدم فکر می کنم که ۱۰ تا آهنگه. موضوعات آهنگ ها راحت تر شده. من توی کارهام از الفاظ بد و فحش استفاده نمی کنم که هر کسی بتونه کار رو گوش کنه. شعر این آهنگ ها همه مال خودمه و هنوز تصمیمی نگرفتم که از وجود کسی توی این آلبوم استفاده کنم.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد میهمانان : 289388


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
Get this widget | Track details | eSnips Social DNA